Sekcja AZS PRz w Lublinie

W ubiegłą niedzielę na ścianie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego oraz Otwarte Mistrzostwa Lublina we wspinaczce na trudność. Impreza zgromadziła prawie 80 uczestników. Formuła zawodów przewidywała rozegranie eliminacji na czterech drogach wspinaczkowych, które miały wyłonić sześciu finalistów i finalistek.
Rzeszów był godnie reprezentowany przez uczestników sekcji wspinaczkowej AZS Politechniki Rzeszowskiej, którzy zgodnie z regulaminem mogli być tylko klasyfikowani w ramach Otwartych Mistrzostw Lublina. Start w zawodach był świetną okazją do treningu oraz dał możliwość zapoznania się z charakterem ściany przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski. Już w pierwszy weekend kwietnia to właśnie na ścianie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rywalizować będą studenckie reprezentacje prawie wszystkich uczelni z całego kraju.
Wracając do występu naszych, wśród pań najlepszą lokatę zajęła Benita Siepierska, która w finale zajęła 4 miejsce. Pozostałe nasze reprezentantki Maria Machniak i Patrycja Krukowska uplasowały się odpowiednio na 11 i 15 pozycji.

oml_3Benia na drodze eliminacyjnej

oml_2

Maryna na drodze nr 2

Najlepszym występem może pochwalić się Michał Pietrucha, który triumfował wśród panów. Dobre, choć nielubiane przez zawodników czwarte miejsce przypadło Michałowi Opalińskiemu.

oml_4Michał Opaliński walczy w finale

Maciej Motyka uplasował się na 17 pozycji a Jacek Mazur oczko niżej.
Michał Pietrucha, mimo krótkiego stażu wspinaczkowego, robi ogromne postępy z sezonu na sezon. Michał zajmuje coraz lepsze lokaty podczas startów w licznych zawodach oraz aktywnie działa w skałach. W tym roku, rozwspin podczas pierwszych słonecznych dni zaowocował prowadzeniem Profanum VI.5 na Kamieniu Leskim oraz Jak Doić Skorpiony VI.5 w Czarnorzekach.

oml_1Michał Pietrucha w drodze po zwycięstwo

oml_5

A tak podobno ma wyglądać podium w przyszłym roku :)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki zawodów

Galeria zdjęć