Zawody boulderowe Climbeer

Przed nami kolejna edycja rzeszowskich zawodów boulderowych Climbeer. Imprezy, która z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu i jest drugą, co do wielkości (zaraz po Boulderresie) imprezą organizowaną Rzeszowski Klub Wysokogórski.

Zawody będą dobrą okazją do przetestowania mocy wykutej przez zimę :)
W tym roku bouldery układają Krzysiek Szalacha i Adam Nowak.

climbeer2015

Termin: 25.04.2014 (sobota)

Miejsce: CW Baltoro

Otwarcie Biura Zawodów: 7:00.

Zapisy 30 min. przed startem grupy w biurze zawodów.

Grupa I: 8:00 -9:30
Grupa II: 9:45 -11.15
Grupa III: 11:30 -13:00
Grupa IV: 13:15 -14: 45

FINAŁY: 18:00
Dekoracja zwycięzców: 20 :15
Afterparty

Grupy max. 30 zawodników.

Wpisowe: 20 zł

Wydarzenie na facebooku

 

REGULAMIN ZAWODÓW

1. Eliminacje zostaną rozegrane w formule open w 4 grupach (ok. 30 osób) po 1,5 h na każdą grupę.
2. Do pokonania będzie około 20 przystawek eliminacyjnych.
3. Za utrzymanie chwytu bonusowego zawodnik otrzymuje 1 punkt, natomiast za zrobienie przystawki 3 punkty. Przystawka zostanie uznana za zrobioną, jeśli zawodnik utrzyma TOP obiema rękami. Nie będą punktowane: dotknięcie chwytu bonusowego czy TOPY oraz utrzymanie TOP tylko jedną ręką, bez dołożenia drugiej. Zrobienie przystawki w pierwszej próbie nie będzie dodatkowo punktowane.
4. Na niektórych przystawkach możliwe jest dołożenie dodatkowego chwytu „tylko dla pań”. Zrobienie przystawki z wykorzystaniem „damskiego chwytu” przez pana nie będzie punktowane. Panie nie muszą korzystać z dodatkowego chwytu.
5. Każdy zawodnik otrzyma kartę startową, na której sam będzie wpisywał TOPY i BONUSY.
6. Zawodnicy mają nieograniczoną liczbę podejść do jednej przystawki. Dozwolone jest „patentowanie od środka”
7. Do finału awansuje 6 zawodniczek i 6 zawodników. W przypadku miejsc ex aequo organizatorzy mogą zmienić liczbę finalistów.
8. Finały zostaną rozegrane ze strefą izolacji, równocześnie dla pań i panów. Zawodnicy będą startować po kolei na czterech (4 dla pań i 4 dla panów) przystawkach finałowych.
Rozpoczęcie rywalizacji na kolejnym problemie rozpocznie się po zakończeniu zmagań wszystkich finalistów na problemie poprzednim. Formuła finałów może zostać zmieniona w przypadku innej liczby finalistów niż 6.
9. W finale naliczane są próby. Dozwolone jest „patentowanie” od środka, jednak takie patentowanie liczone będzie jako próba.
10. Na każdej przystawce będą zaznaczone chwyty startowe, Top i Bonus.
11. W przypadku zdobycia takiej samej ilości TOPÓW w finale przez kilku zawodników, pod uwagę brane są próby ich uzyskania. Następnie liczy się ilość bonusów, oraz ilość prób uzyskania bonusów. Jeżeli mimo to nie da się wyłonić zwycięzcy, brane są pod uwagę wyniki z eliminacji. Jeżeli nadal nie będzie możliwe wyłonienie zwycięzcy, zostanie rozegrany superfinał.
12. Uczestnicy, biorąc udział w zawodach, wyrażają jednocześnie zgodę na publikowanie ich wizerunku na zdjęciach i filmach z zawodów.
13. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są do dostarczenia organizatorom oświadczenia od rodziców o zezwoleniu na start (do pobrania na stronie zawodów)
14. Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania ważnego ubezpieczenia NW!!!
15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.