Rzeszowskie ściany po wakacjach

Po wakacyjnej przerwie wznawiają działanie rzeszowskie ściany wspinaczkowe. Co prawda wszyscy liczymy, że jesienna aura okaże się łaskawa dla wspinaczy, niemniej jednak sezon treningów pod dachem nadciąga nieubłaganie. Wspinających się w mieście czeka trochę zmian i nowości. Postaramy się je zebrać.

Nie zmieniają się grafik i ceny na ścianie CSiR Uniwersytetu Rzeszowskiego. Grafik ściany Uniwersytetu publikowany jest na facebooku.

Ściana KU AZS Politechniki Rzeszowskiej, zamykana na okres wakacji, wznawia dyżury. Regularny grafik obowiązywał będzie od 29 września. Początkowo ilość zajęć wygląda skromnie, jednak już na początku października grafik ma być rozbudowywany. Ze strony ściany zniknęło forum dyskusyjne. Aktualności od tego roku można będzie śledzić jednak na twiterze. Zobaczymy czy taka forma przyjmie się i zyska uznanie. Na ścianie Politechniki nie są w najbliższym czasie planowane większe zmiany oraz rozbudowa.

Najwięcej zmian czeka nas w Centrum Wspinaczkowym Baltoro. Nie zmieni się w zasadzie jedynie grafik. Ściana czynna jest codziennie od 16:00 do 21:00. Cena wstępu nieco skoczyła w górę, obecnie za jednorazowe wejście zapłacić należy 10 PLN. Karnety dla osób niezrzeszonych w klubie: miesięczny 90 PLN, kwartalny 180 PLN, półroczny 320 PLN. Lepsze ceny jak zwykle dla zrzeszonych w klubie. W zamian za tą niedogodność zostaniemy wynagrodzeni rozbudową ścianyJuż rozpoczęły się prace przy panelu o szerokości 2 metrów. Panel będzie przygotowany na wzór ścian PZA do zawodów Pucharu Polski tj. panel z dachem 1,8 metra. 

2014_rozbudowa_baltoro

zdj. profil Facebook Centrum Wspinaczkowe Baltoro

Pomieszczenie cały czas dysponuje sporym potencjałem, który jak widać jest sensownie wykorzystywany. Warto także wspomnieć, iż jakiś czas temu ukończona została budowa ściany systemowej, o której informowaliśmy jakiś czas temu.

Wszystkie informacje na temat rzeszowskich ścian wspinaczkowych znajdziecie na podstronie ściany wspinaczkowe. Niebawem uzupełnimy także ofertę lokalnych szkół wspinaczkowych i sekcji  Owocnego treningu i oby kontuzje się Was nie imały!

Aktualizacja (30.10.2014)

Mamy już zdjęcia ukończonego daszku na Baltoro.

2014_rozbudowa_baltoro_3

zdj. profil Facebook Centrum Wspinaczkowe Baltoro

2014_rozbudowa_baltoro_2

zdj. profil Facebook Centrum Wspinaczkowe Baltoro