Rzeszowska Liga Boulderowa 2015

Pozostał już tylko tydzień do startu pierwszej edycji Rzeszowskiej Ligi Boulderowej. W związku z powyższym prezentujemy regulamin cyklicznych zmagań. Ogólne zasady ligi: Edycje ligi boulderowej rozgrywane będą w każdy pierwszy tydzień miesiąca (od poniedziałku do niedzieli). W każdej edycji uczestnicy mają do pokonania określoną liczbę̨ problemów wspinaczkowych o różnej trudności.

ligaProblemy oznaczone są kolorowymi chwytów. Chwyt, lub chwyty startowe oznaczone są cyferką, będącą jednocześnie numerem danego problemu. Dodatkowo na boulderach oznaczony jest chwyt Bonus (napis na naklejce) i chwyt końcowy TOP (oznaczony dwoma tasiemkami danego koloru). Wspinaczka na problemach odbywa się podczas ogólnodostępnych godzin otwarcia Centrum Wspinaczkowego Baltoro (zawodnik/zawodniczka ma jeden dzień, wybrany przez siebie na pokonanie boulderów). Każda osoba, która wyrazi chęć udziału w rywalizacji wpisywana jest do ogólnodostępnej tabeli z wynikami – aktualizowane wyniki publikowane są na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Sędziowanie i punktacja
Punktowane są tylko te próby, które rozpoczęły się z chwytów i stopni oznaczonych jako startowe. Wspinaczkę należy rozpocząć z chwytu startowego trzymanego oburącz i z oznaczonych stopni/a. Na boulderach punktowane są chwyty oznaczone jako BONUS i TOP. Przystawka zostanie uznana za zrobioną, jeśli zawodnik utrzyma TOP obiema rękami. Nie będą punktowane: dotknięcie chwytu bonusowego czy TOPU oraz utrzymanie TOPY tylko jedną reka, bez dołożenia drugiej. Zrobienie przystawki w pierwszej próbie nie będzie dodatkowo punktowane.

Możliwości punktacji:
Bonus – 1 punkt TOP – 3 punkty

Karta zawodnika i wyniki
Każdy zawodnik biorący udział w zmaganiach ligi otrzymuje indywidualną kartę zawodnika, na którą sam wpisuje swój wyniki. Organizator nie odpowiada za braki w aktualizowaniu kart z wynikami, wszelkie roszczenia z tym związane nie będą rozpatrywane. Wyniki z indywidualnych kart zawodników przenoszone są do ogólnodostępnej tabeli wyników, która stanowi podstawę do ustalenia ostatecznej klasyfikacji w danej edycji. Oficjalne wyniki i rankingi publikowane są na stronie internetowej Centrum Wspinaczkowe Baltoro i na profilu FB. Lista obecności stanowi jedyną podstawę do obliczania frekwencji, w interesie każdego uczestnika jest wpisywanie się na nią. Informacja o frekwencji dostępna jest u organizatora.

Wyniki i nagrody
Wyniki w każdej edycji obliczane są na podstawie ilości zdobytych punktów na boulderach. Wyniki w klasyfikacji generalnej obliczane są na podstawie sumy punktów z każdej edycji. W przypadku miejsc ex-aequo dopuszcza się rozegranie super finału. W każdej kategorii do wygrania są atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu i akcesoriów wspinaczkowych! Nie masz szans na podium? Mimo wszystko masz szansę wylosować nagrodę! Wśród tych z Was, którzy będą startować w lidze rozlosujemy nagrody. Losowanie odbędzie się na zakończenie trzeciej i szóstej edycji ligi.
W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym komunikacie wszelkie decyzje podejmuje organizator. Osoby odpowiedzialne za organizację Ligi Boulderowej:
Adam Nowak tel: 798521632;
Krzysiek Szalacha tel: 531169149.