Rzeszów na Boulder Wars II i w Borzęcie

W miniony weekend całkiem spora ekipa reprezentująca nasze miasto ruszyła na podbój Nowego Targu. Druga edycja Boulder Wars zgromadziła prawie setkę uczestników. Organizatorzy w eliminacjach przygotowali 16 baldów, które wyłoniły sześciu finalistów w każdej kategorii.

Niewątpliwie udany występ zaliczył Krzysiek Szalacha, który ostatecznie został zwycięzcą zawodów. Wśród pań dzielnie reprezentowała nas Basia Irzeńska, która ostatnimi czasy polubiła niskie formacje zarówno w skałach jak i na zawodach. Basia otarła się o finał zajmując wysoką 8 lokatę. Rzetelny trening prowadzony pod okiem Szczepana Podolca przynosi oczekiwane efekty. Pozostała część ekipy również może pochwalić się dobrym występem.

2014_BWMłody w akcji (fot. Marcin „Bukol” Bukowski)

Warto wspomnieć, że wygrana w sklejkowych zmaganiach przez Krzyśka to tylko preludium ciekawych wydarzeń, których kontynuacja nastąpiła w skałach. Mianowicie Krzysiek w niedzielę i poniedziałek tuż po zawodach odhaczył w pobliskiej Borzęcie trzy 7c w tym jedną fleshem. A jego łupem padły: Masensu! 7c Flash, Cheating Miss 7c RP, Licz kalorie 7c RP. Wygląda na to, że Krzysiek solidnie szykuje się do sezonu skałkowo-panelowego. W baldowych zmaganiach wtórował mu Szczepan Podolec, który regularnie kosi przystawki z przedziału 7b.

Gratulacje dla całej ekipy.

Wyniki Panów:

1 .Krzysztof Szalacha

2. Igor Fojcik

3. Roman Batsenko

11. Adam Nowak

11. Michał Pietrucha

25. Krzysiek Stępień

33. Artur Jagusztyn

38. Bartosz Łuksik

47. Luis Esteban

49. Jakub Stec

 

Wyniki Pań:

1. Natalia Terlecka

2. Gosia Szymańska

3. Anna Drozdowska

8. Barbara Irzeńska

Pełne wyniki oraz zdjęcia z zawodów znajdziecie na Fb CW Top.

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się organizowany przez RKW – Festiwal Wspinaczkowy. Zapraszamy do udziału!