Relacja z II Akademickich Mistrzostw Podkarpacia we wspinaczce sportowej

W dniu 8 listopada 2015 w Rzeszowie odbyła się druga edycja Akademickich Mistrzostw Podkarpacia we wspinaczce sportowej. Głównym organizatorem zawodów był Zarząd Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego w Rzeszowie, a gospodarzami dwa kluby uczelniane AZS: Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Głównym celem imprezy było wyłonienie najlepszej podkarpackiej uczelni w roku akademickim 2015/2016. Na wzór Mistrzostw Polski rywalizacja składała się z dwóch części: wspinaczki na trudność i wspinaczki na czas.

Pierwsza konkurencja została rozegrana na ściance wspinaczkowej Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszowskiej. Za przygotowanie pięciu dróg odpowiedzialny był Krzysztof Szalacha, który podobnie jak podczas poprzedniej edycji zawodów stanął na wysokości zadania. Perfekcyjnie dobrana trudność skutkowała możliwością powspinania się zarówno zawodnikom początkującym jak i mocno zaawansowanym. W tym miejscu należą się także podziękowania dla CW Baltoro za użyczenie struktur, które urozmaiciły drogi i mocno uatrakcyjniły oblicze ściany Politechniki Rzeszowskiej.

image090

Na starcie pierwszej konkurencji zameldowali się gospodarze, KU AZS Uniwersytet Rzeszowski, KU AZS PWSW Przemyśl, KU AZS WSiZ Rzeszów i KU AZS PWSZ Krosno. Oprócz klasyfikacji uczelnianej, pozostali wspinacze mogli rywalizować w formule otwartej. Organizatorzy odnotowali w sumie ponad 50 uczestników. Jedynymi zawodnikami, którym udało się zgromadzić na swoim koncie komplet dróg okazali się Michał Pietrucha (AZS PRz) i Szczepan Podolec (RKW). Wśród kobiet najlepszy występ w porannym bloku zaliczyła Magdalena Konaszewska (AZS UM Wrocław). Duże brawa należą się najmłodszym uczestnikom niedzielnych zmagań. Podopieczni Szczepana Podolca: Ania Balicka i Jakub Sadrakuła dzielnie zmagali się z drogami, które nie były przygotowane pod kątem kategorii juniorów.

image128

Wspinaczka sportowa na czas, to konkurencja, która w Rzeszowie utożsamiana jest ze ścianką wspinaczkową Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego i właśnie tam odbyła się druga część zawodów. Zawodnicy rywalizowali w parach, na dwóch identycznych 8 metrowych drogach, co gwarantowało dużą widowiskowość tej konkurencji. Najlepszy czas zawodów podczas biegu finałowego odnotował Michał Piertucha (AZS PRz) i wyniósł on 3,59 sek. Po rozegraniu finałów w czasówkach można było przystąpić do podsumowań w klasyfikacji generalnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W kategorii uczelnianej kobiet najlepsza okazała się Benita Siepierska (AZS PRz), na drugim miejscu ex-aequo Aleksandra Osiniak (AZS UR) i Karolina Szkoła (AZS UR). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Michał Pietrucha (AZS PRz), a na drugim ex-aequo Konrad Forystek (AZS UR) i Michał Celek (AZS PRz). Przewaga zawodników Karola Kadyjewskiego zadecydowała o tym, że AZS Politechnika Rzeszowska wygrała klasyfikację uczelni. Podopieczni Arkadiusza Macha z niewielką stratą punktową wywalczyli drugie miejsce dla AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Trzecie miejsce zajęła PWSZ Krosno.

image199

W kategorii Open wśród kobiet najlepsze okazały się ex-aequo Monika Pawlica (Frateris)Magdalena Konaszewska (UM Wrocław), a trzecie miejsce zajęła 12-letnia Anna Balicka (Rzeszowski Klub Wysokogórski). Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Motyka przed Szczepanem Podolcem (RKW) i Maciejem Motyką.

Zwycięzcy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami i pucharami. Ceremonię dekoracji uświetnili: Janusz Zieliński – prezes ZŚ AZS, Franciszek Gorczyca – v-ce prezes ds. sportu KU AZS PRZ oraz Mateusz Lewicki – przedstawiciel Decathlon Rzeszów, który wspierał Mistrzostwa.

Sponsorem głównym zawodów był DECATHLON Rzeszów, który ufundował pulę nagród dla zawodników. Atrakcyjnymi produktami największego rzeszowskiego sklepu ze sprzętem sportowym mogliśmy obdarować nie tylko zwycięzców ale także większość uczestników wśród których została rozlosowana część nagród. Podczas trwania zawodów można było odwiedzić stoisko Decathlon, na którym znajdował się asortyment sprzętu wspinaczkowego oraz ciekawe gratisy.

Mistrzostwa przeprowadzone zostały przy udziale środków Województwa Podkarpackiego. Imprezę wspierali również: City Fit Rzeszów, Politechnika Rzeszowska, Szkoła Wspinania Cruxwall, Zipline, Świat Zieleni i Sklep Górski Elbrus. Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów imprezy, dzięki którym zawody mogą się rozwijać.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w imprezie. Duże podziękowania należą się również wszystkim, którzy pomagali przy organizacji przedsięwzięcia.

WYNIKI II AMWP

GALERIA ZDJĘĆ II AMWP

 

Zobacz szczegółowe informacje o zawodach.
banerek

Sponsor główny:

Decathlon_Rzeszow_haslo

Zawody wspierają:

baner_sponsorzy_big_AMWP