Push the Limits 2014 – Młody triumfuje, Paulina druga

Push the Limits to jedna z ważniejszych imprez w kalendarzu startów każdego boulderowca. W minioną sobotę, pomimo letniej aury za oknem, na krakowskim Avatarze zameldowało się ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Dla uczestników przygotowano 30 problemów równomiernie zróżnicowanych co do stopnia trudności, takie rozwiązanie spowodowało możliwość powspinania się zawodnikom na każdym poziomie. Dodatkowo klasyfikacja była prowadzona w dwóch kategoriach: amatorów i zawodników. Wśród pań najlepszy występ zanotowała Natalka Vasylenko, drugie miejsce na podium zajęła Paulina Kalandyk (RKW, Heartbeat, salewasklep.pl), trzecia lokata przypadła Gosi Rudzińskiej. Wielkie gratulacje należą się Paulinie, która przyzwyczaiła już nas do poszukiwania jej nazwiska wśród pierwszej trójki zawodników największych imprez boulderowych w kraju.

Kolejny powód do dumy to świetny występ Krzyśka Szalachy, który sięgnął po najwyższe trofeum wśród panów. Młody pokonał Kamila Ferenca i Piotrka Czarneckiego, którzy uplasowali się odpowiednio na drugiem i trzecim miejscu. W kategorii zawodników wystąpił także Adam Nowak, który zajął 37 pozycję.

push_2Krzysiek w eliminacjach (fot. Michał Opaliński)

Reszta naszych reprezentantów rywalizowała w kategorii amatorów. Poniżej uzyskane przez nich rezultaty:

31. Michał Opaliński – AZS PRz
48. Jakub Stec – RKW
50. Artur Jagusztyn – RKW
65. Tomasz Nosal
93. Tomasz Głuszak – Sakwa AGH

push_5Artur Jagusztyn na baldzie nr 12 (fot. Katarzyna Selwa)

push_4

Tomek Nosal (fot. Katarzyna Selwa)

push_1

Michał Opaliński podczas eliminacji (fot. Katarzyna Selwa)

Równolegle w ten weekend duża ekipa rzeszowskich łojantów porzuciła zmagania na panelu i zdecydowała się wykorzystać pogodę na wspin w dol. Brzoskwinki. Mamy nadzieję, że wyjazd zaowocuje mocnymi przejściami, o których z pewnością będziemy informować.