Partenogeneza VI.6+ dla Matiego!

Mateusz Prokop (sklep-luz.pl) skutecznie rozprawił się z jedną z najmocniejszych propozycji podkarpackiego wspinania. Partenogeneza to projekt Jacka Trzemżalskiego zlokalizowany na Plemniku w sektorze Strzelnicy. Pierwsze prowadzenie tej ekstremy należy do Łukasza Dudka i miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

Mati dokonał drugiego powtórzenia drogi i wygląda na to, że tym samym rozpoczął wspinaczkowe żniwa po solidnie przepracowanej zimie, o progresie mogą świadczyć jego słowa dotyczące prób na drodze:

Droga ma charakter bulderowy, składa się z ok. 16 ruchów. Praca nad nią zajęła mi w sumie trzy wyjazdy w tym dwa w zeszłym roku, wówczas nie mogłem zrobić pojedynczych ruchów. Podczas trzeciej wizyty droga padła prawie od strzału. Droga nie pozwala na oddanie więcej jak trzech prób podczas wyjazdu – krawądka w cruxie masakruje skórę do krwi…

Pozostaje pogratulować Mateuszowi przejścia z najwyższej półki i życzyć kolejnych sukcesów. Jacek Trzemżalski w artykule na Brytanie twierdzi, że to jeszcze nie koniec eksploracji Plemnika w górnej tabeli trudności.

SONY DSCMateusz Prokop na „Poza Dobrem i Złem” VI.6+