Góry wolność i przygoda – nowe wydanie i konkurs

Kilka dni temu, nakładem wydawnictwa Galaktyka ukazało się nowe wydanie książki „Góry, wolność i przygoda. Od trekingu do alpinizmu” stanowiącej wyjątkowe kompendium wiedzy na temat wszelakiej działalności w górach. Dzięki uprzejmości wydawnictwa mamy okazje zapoznać się z książką oraz zaproponować Wam konkurs.

DSC_0286„Góry – wolność i przygoda” to najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszech czasów. Od opublikowania pierwszej anglojęzycznej edycji w 1960 roku sprzedano ponad 500 tys. egzemplarzy książki! Obecne wydanie wypełnione pięćdziesięcioletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą, dostarcza sprawdzonych informacji na temat wspinaczki w skale, lodzie, mikście, śniegu i w wielkich ścianach. Książka otrzymała rekomendację Polskiego Związku Alpinizmu.

Od ostatniego wydania książki Góry – wolność i przygoda minęło ponad dziesięć lat. Dla każdego podręcznika outdooru, dekada to wręcz epoka. Zmienia się sprzęt, materiały, trendy w metodach szkoleniowych, słowem wszystko. Ta książka nadążyła jednak za upływającym czasem i dalej jest znakomitym oraz kompletnym źródłem wiedzy o górach, wspinaniu i szeroko pojętym outdoorze, skierowanym zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. W tym wydaniu dodano także wiele elementów stanowiących ciekawy materiał szkoleniowy, co sprawia, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla czytelnika. W sumie, to bardzo wartościowa, rzetelnie przetłumaczona lektura. Gorąco polecam.

Piotr Pustelnik

Góry – wolność i przygoda to kompendium wiedzy na temat gór i wspinaczki. Solidna porcja teorii, dzięki której można otworzyć się na alpinizm i przygodę. Profesjonalny przekład na język polski doprecyzowuje pojawiające się niejasności. Polecam zarówno laikom, jak i wspinaczom pragnącym odświeżyć swoją wiedzę.

Marcin Tomaszewski

Przeredagowane i zaktualizowane wydanie książki Góry – wolność i przygoda to:

  • kompendium informacji dotyczących najnowszych technik i sprzętu,
  • wyczerpujące opisy zagadnień związanych z autoratownictwem, wspinaczką hakową i lodową, a także treningiem,
  • kopalnia wiedzy stworzona przez zespół ponad czterdziestu świetnych wspinaczy i instruktorów wspinaczki,
  • najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszech czasów.

DSC_0281

Konkurs

Jak wspomnieliśmy na wstępie dzięki uprzejmości wydawnictwa Galaktyka mamy do rozdania trzy egzemplarze najnowszego wydania książki. Aby uczestniczyć w losowaniu książki należy odpowiedź na pytanie: „Jakie dwie inne pozycje książkowe traktujące o górach i wspinaniu ukazały się nakładem wydawnictwa Galaktyka?”

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich poprawnych odpowiedzi. Przesyłajcie je na adres redakcji wspinanie.rzeszow.pl. Koniecznie podpiszcie się w mailu. Czekamy na poprawne odpowiedzi do środy 5 listopada 2014. Wyniki podamy na stronie już 7 listopada a nagrody będą do odbioru na Ścianie wspinaczkowej KU AZS Politechniki w czasie trwania dyżurów operatorskich.

DSC_0288